Den dětí aneb Pojdťe si zaskákat

1.červen je v našem kalendáři pevně zakotven jako Mezinárodní den dětí. Tradičně se tento den pořádají různé akce, hry nebo sportovní turnaje, při kterých si děti mohou užít spoustu zábavy. A jelikož pohyb na čerstvém vzduchu přispívá nejen ke zdraví těla, ale i mysli (lépe se nám pak učí a soustředí), přinášíme vám tip na sportovně zábavnou hru, kterou hráli již vaši rodiče a možná i prarodiče. Tak hurá do toho – pojďte si zaskákat!

Školka- skákání přes gumu

Skákací školka je aktivita, při které se můžete zahřát, rozcvičit a poznat, jak na tom jste s koordinací vlastního těla :-). Potřebujete k tomu dva kamarády (nebo dvě židle ;-), skákací gumu (třeba z tepláků :-D) v povoleném stavu o délce asi 3 metrů. Školka má mnoho podob. My vám představíme jednu z nich. Sestavu začínáme na první úrovni – guma je na kotnících a spoluhráči stojí nohama na šířku ramen (jak vidíte ve videu či schematickém obrázku).

Začínající hráč skáče tak dlouho, dokud neudělá chybu (např. když nestojí na gumě, přestože má).
Druhá úroveň sestavy je guma ve výšce lýtek.
Třetí ve výšce kolen.
Sestav může být více.
Má-li hráč sestavu (nebo sestavy) odskákány na všech třech úrovních, vrací se opět na první úroveň, avšak s obměnou. Ta může spočívat v tom, že spoluhráči dají chodidla úplně k sobě nebo naopak mnohem více do široka. Při této obměně je však potřeba, aby šli spoluhráči k sobě blíž, protože při skákání se guma může nepříjemně zařezávat do noh. Kdyby vás skákání bavilo, kreativitě se určitě meze nekladou a můžete si vymyslet sestavu vlastní. Anebo se můžete inspirovat na internetu, kde různá schémata skákacích sestav také najdete.

Návod k vytištění máte zde ke stažení.

zdroj: https://www.doris.cz