OBLÍBENÉ KNIHY KE STAŽENÍ ZDARMA

Knížky jsou skvělým kamarádem díky kterému trávíme s dětmi nádherný společný čas. Prohlížíme si, čteme a u toho si povídáme. Dětské knížky nabízejí nejen potřebný odpočinek, ale rozvíjí i dětskou představivost a fantazii.
Podívejte se, které knížky mají naše děti rády.

Kubula a Kuba Kubikula – Vladislav Vančura

Medvědář Kuba Kubikula chodil po světě se svým nezbedným a mlsným medvědem Kubulou dlouho, ale najednou už si s ním opravdu nevěděl rady. A tak si vymyslel dobrácké medvědí strašidlo Barbuchu, aby mu pomohlo Kubulu zkrotit. Ale nakonec bylo všechno přece jen trochu jinak…

Zdroj:http://www.eknihyzdarma.cz/eshop-kubula-a-kuba-kubikula.html

Broučci – Jan Karafiát

Pohádkové vyprávění ze života svatojánských broučků. Tak trochu neposlušný Brouček, jeho maminka, tatínek, Beruška a kmotřička Janinka zažívají spoustu krásných příběhů. V poetické knížce Jana Karafiáta se broučci často chovají a jednají stejně jako lidé.

https://www.eknihovna.cz/broucci/

Pohádky II – Hans Christian Andersen

Obsáhlý svazek přináší několik desítek pohádkových vyprávění H.Ch.Andersena, od příběhů notoricky známých až po ty, s nimiž se český čtenář mohl v tomto vydání seznámit prakticky poprvé.

https://www.eknihovna.cz/pohadky-ii/

O Lucince a kouzelné lucerně – Kateřina Kováčová

Lucinka se díky Kouzelné lucerně může stát jednou ze světlušek, se kterými prožívá různá dobrodružství a získává tak mnoho nových přátel. Lucinka se však nesetká jen s tvory přátelskými. Obyvatelům temné jeskyně se znelíbilo světlo, které Lucinka a světlušky nesou, a tak začíná boj mezi světluškami a Jeskyní. Podaří se nakonec světluškám probudit světlo i v tvorech z Jeskyně a zabránit tak dalšímu šíření temnoty a strachu po celém lese a okolí?

https://www.eknihovna.cz/o-lucince-a-kouzelne-lucerne-1/